אודות

ביאטה שבון יהב | תרפיסטית גוף-נפש | מתמחה באנשים רגישים מאודמאז ומתמיד היתי רגישה מאוד. רק שלא ידעתי את זה. רוב הסביבה שלי היתה רגישה מאוד: הוריי, סבים וסבתות והמשפחה המורחבת. אפשר להגיד שאני ממשיכה את השושלת של אנשים רגישים מאוד במשפחתי 🙂  גם בתרבות בה גדלתי (עליתי מברית המועצות) ילדים רגישים מאוד, שקטים וגם אם ביישניים, היו מוערכים ולעתים קרובות אפילו מוערכים מאוד. כך שלא היה מישהו שיגיד לי – "את רגישה מדי! תפסיקי כבר עם כל הרגישות הזו!".

כשהגעתי לארץ הדברים התחילו להשתנות. כשלמדתי בתיכון, בנוסף לקשיי ההסתגלות, הרגשתי שאני "שקטה מדיי", מופנמת מדיי" ו"לא כל כך מתאימה" לחבר'ה. לכן, רוב הזמן היתי לבד עם עצמי. בשלב זה עדיין לא הבנתי שההתנהגות שלי – לעצור, לחשוב לעומק, לחשוב לפני שאני מדברת, האם זה מתאים בכלל, לדבר בקול שקט יחסית , לשים לב לפרטים ולדקויות, לאהוב דברים אסטטייים – הסגנון האיטי והעדין הזה נובע מהיותי רגישה מאוד.

רק כעבור די הרבה שנים, כשלמדתי בקורס מורים ליוגה אצל ציפי נגב התחלתי לחקור את הרגישות שלי. יום אחד ציפי אמרה לי: "את אדם רגיש מאוד. את צריכה להשתמש בתכונה הזו". כבר באותו השבוע מצאתי את ספרה של ד"ר איליין ארון "אדם רגיש מאוד". קראתי אותו בשקיקה כמעט בלי לעצור. הספר היה פשוט עלי! יותר מזה, הספר הסביר לי מדוע אני בכלל לא נוירוטית, כמו שחשבתי, אלא נורמלית לגמרי! פשוט רגישה מאוד. איזו הקלה הרגשתי!

אחרי קריאת הספר, החיים שלי התחילו להשתנות. למדתי איך להתנהל נכון עם הרגישות שלי, איך לא להגיע למצבים של הצפה ועוררות יתר, ואיך לחיות חיים מאוזנים פיזית ונפשית, מה שהיה מאוד חסר לי קודם.

ב- 2009 הקמתי את האתר anashimregishim.com במטרה להנגיש ככל שאפשר את הידע והכלים הקיימים בתחום ולעלות את המודעות לתכונה. ארגנתי את הקהילה של אנשים רגישים מאוד ועזרתי לתרגם לעברית ולהוציא לאור את הספרים של ד"ר ד"ר איליין ארון – "אדם רגיש מאוד" ו"ילד רגיש מאוד".  מאז אני מעבירה מפגשי קהילה, סדנאות והרצאות. בנוסף, אני עובדת כתרפיסטית גוף-נפש, מתמחה באנשים רגישים מאוד.

אם אתם מחפשים כלים להתמודדות עם הקשיים שקשורים ברגישות גבוהה, ריפוי הקשיים הרגשיים, כאבים כרוניים וזקוקים להעצמה, אתם מוזמנים לפנות אלי. במפגשים פרטניים אני עובדת עם הכלים שרכשתי מתוך לימודי פסיכולוגיה, הוראת יוגה, יוגה תרפיה ועבודה מעמיקה בתנועה. 

עוד עליי אפשר לקרוא באתר שלי – תנועה איטית – tnuaitit.com

 

שלכם,

ביאטה שבון יהב

תרפיסטית גוף-נפש, מתמחה באנשים רגישים מאוד

מנהלת הקהילה של אנשים רגישים מאוד בישראל